Kanary NEST Demand-Side Platform (DSP)

Jedną z najważniejszych zmian w branży reklam displayowych w ciągu ostatniej dekady było wprowadzenie dynamicznych licytacji w modelu real-time bidding (RTB).

Proces, choć jest skomplikowany, zapewnia wiele korzyści zarówno marketerom, jak i wydawcom. Zwłaszcza marketerzy mogą dotrzeć do właściwych odbiorców, zwiększyć zasięg swoich kampanii, lepiej kontrolować budżety marketingowe i optymalizować zwrot z inwestycji. Niestety w przemyśle reklamowym brakuje przejrzystości, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczywisty koszt wyświetleń.
To właśnie wkracza Kanary DSP.

KLIENT

Firma technologiczna

BRANŻA

Reklama programmatic

USŁUGA

AdTech

KRAJ

Polska

O Kanary Nest

Kanary NEST umożliwia reklamodawcom łatwe wyświetlanie reklam displayowych w modelu Real-Time Bidding (RTB) i przejrzyste raportowanie wydatków na media, oraz konwersji i prowizji od zakupu mediów.

Najważniejsze informacje

Produkt

Chcieliśmy zbudować DSP, który będzie skupiać się na dostarczeniu reklamodawcom czytelnych informacji w raportach i na temat prowizji.

Rozwiązanie

Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy DSP z interfejsem tak intuicyjnym, że nawet najbardziej początkujący użytkownik sobie poradzi.

Cel projektu

Celem Kanary było zbudowanie odpornej na awarie, skalowalnej platformy DSP, która optymalizuje doświadczenia użytkownika.

Technologie

Zbudowaliśmy DSP, używając Pythona jako głównego języka backendu i różnych technologii frontendu dla interfejsu użytkownika.

Znają się na tym lepiej niż ktokolwiek inny – po prostu.

Alex Wheldon

DIRECTOR, KANARY NEST

CEL PROJEKTU

Celem projektu Kanary było zbudowanie odpornej na błędy, skalowalnej platformy DSP (demand-side platform), która zoptymalizowałaby user experience i zapewniła przejrzysty i interaktywny interfejs użytkownika, który mógłby obsługiwać nawet najbardziej początkujący użytkownik.

Główne wyzwania

Główne wyzwanie polegało na opracowaniu platformy, która byłaby w stanie obsłużyć miliardy zapytań i wyświetlać dane w czasie rzeczywistym. Poza wyzwaniami technicznymi musieliśmy też zwrócić uwagę na aspekt wizualny i sposób prezentacji danych, który pozwoliłby na wyświetlanie ogromnych ilości danych w sposób jasny i łatwy do zrozumienia. Aby sprostać temu wyzwaniu, musieliśmy zaprojektować warstwę UX projektu i opracować taką strategię projektowania, która zapewniłaby przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwiający użytkownikom łatwe zrozumienie wskaźników kampanii.

Budowa platformy Kanary wymagała połączenia rozwiązań technicznych z przyjaznym dla użytkownika interfejsem.

Po przeprowadzeniu analizy obecnego procesu real-time bidding i określeniu wyzwań i możliwości, stworzyliśmy listę funkcji, które zapewniłyby klientom:

Najważniejsze funkcjonalności

  • Łatwo skalowalną i szybką platformę RTB

   Wysoka wydajność platformy umożliwia otrzymywanie i przetwarzanie miliardów ofert dziennie na ograniczonej infrastrukturze.

  • Zarządzanie kampaniami

   Zarządzaj dowolną liczbą kampanii, testuj różne warianty i eksperymentuj z wieloma kampaniami.

  • Współdzielony bank zasobów reklamowych

   Reklamy przechowywane są w jednym miejscu i można z nich korzystać jednocześnie.

  • Zaawansowana analityka

   Przejrzystszy wgląd w szczegóły każdej kampanii, ROI i kosztów wyświetleń dzięki analityce w czasie rzeczywistym.

  • Ręczna i automatyczna optymalizacja

   Możliwość optymalizacji dzięki inteligentnemu systemowi zakupów.

  Co zrobiliśmy

  Po starannym określeniu i zaplanowaniu zakresu prac nad projektem staraliśmy się stawić czoła wyzwaniom i osiągnąć założone cele projektu.

  Przyjmowanie ofert

  Obsługa i przetwarzanie proponowanych stawek to podstawowe funkcje platformy Kanary. Zaprojektowaliśmy architekturę systemu i skalowaliśmy ją poziomo, co pozwoliło platformie obsługiwać miliardy ofert dziennie przy wykorzystaniu ograniczonej infrastruktury.

  Wydajność platformy

  Opracowaliśmy backend platformy przy użyciu różnych rozwiązań i narzędzi programistycznych, m.in. Python, Twisted, Redis, Storm i innych. Takie nowoczesne i wydajne rozwiązanie umożliwia utrzymanie bardzo wysokiej wydajności platformy.

  Branding, UX&UI

  Frontend aplikacji zapewnia klientom wyjątkowe wrażenia użytkownika, niespotykany do tej pory w rozwiązaniach dotyczących technologii reklamowych. Zbudowaliśmy go przy użyciu kodu JavaScript z frameworkiem Knockout JS dla zapewnienia pełnej użyteczności. Elementy UX i UI tworzą rozpoznawalny wizerunek marki i tworzą prosty interfejs użytkownika, pod którym kryje się zaawansowana technologia.

  Integracje

  W celu zapewnienia reklamodawcom dostępu do głównego inwentarza reklam displayowych oferowanego w systemie RTB, zintegrowaliśmy Kanary z AppNexus i plaftormami ad exchange wspierającymi protokoły OpenRTB, takie jak Nexage.

  Jak udało nam się zrealizować projekt Kanary NEST

  • Jednym z głównych zadań, jakie podjęliśmy w tym projekcie, było zoptymalizowanie backendu i bazy danych. Przeprojektowaliśmy strukturę bazy danych, aby umożliwić jej skuteczniejsze działanie i przyspieszyć przetwarzanie wysyłanych przez inne witryny zapytań. 
  • Nasza wiedza w tej dziedzinie i nasze doświadczenia z podobnymi projektami pozwoliły nam zminimalizować krzywą uczenia się i skrócić czas spędzony na planowaniu projektu. Pozwoliło to na rozpoczęcie procesu tworzenia aplikacji i utrzymanie szybkiego tempa w całym procesie tworzenia. 
  • Wykorzystaliśmy mongoDB na potrzeby bazy danych aplikacji, co zapewniło stabilność, niezawodność i wydajność, niezbędną do obsługi wielu funkcji i zapytań użytkowników.

  Technologie, które wykorzystaliśmy

  JavaScript

  Python

  React

  Angular

  Rezultat

  Zbudowaliśmy projekt od podstaw i uruchomiliśmy MVP dla testerów beta. Na podstawie opinii otrzymanych od pierwszych użytkowników udało nam się udoskonalić i dalej rozwijać platformę. 

  Platforma zaprezentowana została na konferencji TechCrunch Disrupt 2013 w Nowym Jorku i otrzymała wiele pozytywnych opinii od uczestników.

  W sierpniu 2014 roku Kanary NEST kupione zostało przez reklamowego giganta Gravity4.

  Sprawdź, jak możemy pomóc Ci z Twoim projektem

  Umów się na rozmowę z naszymi specjalistami i rusz do przodu ze swoim projektem