Header Bidding Control Center

Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy rozwiązanie Header Bidding Control Center, aby ułatwić firmom konfigurację Prebid.js i set up środowiska.

Header Bidding Control Center to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania konfiguracją Prebid.js. Umożliwia jednostkowe konfigurowanie reklam, wybór różnych partnerów DSP i aktualizację wersji Prebid.js – a wszystko to bez konieczności bezpośredniego wprowadzania jakichkolwiek ręcznych zmian w kodzie!

KLIENT

Firma technologiczna

BRANŻA

Reklama programmatic

USŁUGA

AdTech

KRAJ

Polska

Historia Header Bidding Control Center

W ciągu ostatnich kilku lat, różne firmy zwracały się do nas z zapytaniami o usługi w zakresie rozwoju Prebid, dzięki czemu pracowaliśmy nad wieloma takimi projektami.

Zauważyliśmy, że wiele tych projektów ma podobne wymagania i potrzebuje rozwiązać podobne problemy.

Najczęściej nasi klienci borykali się z:

 • Brakiem wygody: Wydawcy i agencje, które pracują nad wieloma stronami jednocześnie, nie chcą dla każdej strony z osobna konfigurować prebid.js.
 • Błędami: Zmiany w ad slotach, DSP i wersjach prebid.js wymaga wprowadzania zmian manualnie bezpośrednio w kodzie, przez co zdarzają się błędy.
 • Brakiem czasu: Konfiguracja prebid.js jest czasochłonna, a jeśli zmian dokonują web developerzy, może to jeszcze bardziej opóźnić wdrożenie tych zmian.
 • Brakiem kontroli: W niektórych przypadkach konfiguracją prebid.js zarządzają web developerzy a nie AdOpsi czy zespół handlowy.

Najważniejsze informacje

Produkt

Header Bidding Control Center to rozwiązanie, które zawiera wszystko co niezbędne do konfiguracji Prebid.js.

Aplikacja

Z aplikacji może korzystać każda firma, która ma lub chce wdrożyć Head Biding w zarządzanych przez siebie witrynach internetowych, zazwyczaj są to wydawcy i agencje reklamowe.

Use case #1

Firmy AdTechowe także mogą używać Header Bidding Control Center, aby rozszerzyć swoją ofertę na wydawców, którzy chcą zarządzać konfiguracją Prebid.js.

Use case #2

Możesz dostosować Header Bidding Control Center do swojej marki.

“Header Bidding Control Center powstało na bazie wielu projektów związanych z konfiguracją Prebid.js, nad którymi pracowaliśmy w przeszłości.”

Jacek Jagiełło

SYSTEM ARCHITECT I LEAD DEVELOPER, CLEARCODE

CEL PROJEKTU

Header Bidding Control Center pomaga w zarządzać konfiguracją header bidding poprzez wygenerowanie, wdrożenie i udostępnienie dla Ciebie gotowej konfiguracji.

Czym jest nasze Header Bidding Control Center

Co to jest?

Header Bidding Control Center to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania konfiguracją Prebid.js.

Umożliwia zmianę konfiguracji jednostek reklamowych, wybór różnych DSP i aktualizację wersji Prebid.js – a wszystko to bez konieczności bezpośredniego wprowadzania jakichkolwiek ręcznych zmian w kodzie!

Jak to działa?

Do swojej witryny po prostu dodajesz gotowy plik JavaScript (tzw. kontener).

Jakie problemy rozwiązuje?

Aby zarządzać typową konfiguracją Prebid.js, wymagane są ręczne zmiany w kodzie.

Agencje reklamowe i wydawcy mają trudności z zarządzaniem Prebid.js na wielu stronach internetowych.

Dodatkowo, wprowadzanie ręcznych zmian do kodu niesie ze sobą wysokie ryzyko popełnienia błędów. Nawet drobny błąd może sprawić, że cała konfiguracja Prebid.js przestanie działać.

W niektórych przypadkach konieczne może być zaangażowanie web developerów do wprowadzania zmian, co może opóźnić wdrożenie lub prowadzić do nieprawidłowej implementacji.

Header Bidding Control Center ma na celu rozwiązanie wszystkich tych problemów, generując, wdrażając i obsługując tę konfigurację za Ciebie.

Będziesz mieć kontrolę nad konfiguracją Prebid.js i będziesz mógł dokonywać zmian w ciągu sekund za pomocą łatwego w użyciu interfejsu.

Dla kogo to jest?

Header Bidding Control Center może być używany przez dowolną firmę, która ma lub chce zaimplementować header bidding na zarządzanych przez siebie stronach internetowych, zazwyczaj przez wydawców i agencje reklamowe.

Firmy AdTechowe także mogą wykorzystać nasz produkt do poszerzenia swojej oferty.

Ponadto, te firmy, które nie oferują jeszcze header biddingu, mogą używać Header Bidding Control Center, aby zacząć to robić.

Zastosowanie w praktyce

  • Zasoby reklamowe Twoich klientów lub Twoje

   Zarządzaj zasobami reklamowymi na wielu stronach jednocześnie.

  • Konfiguracja Prebid

   Wprowadzaj zmiany w konfiguracji Prebid.js, w tym we właściwościach jednostki reklamowej, konfiguracji DSP i wersji prebid z poziomu interfejsu użytkownika.

  • Analityka w module Prebid

   Analizuj dane z konfiguracji Prebid.js z wykorzystaniem danych z transakcji header-bidding i Google Ad Manager (wymaga dodatkowego wydewelopowania).

  Jak możesz używać naszego rozwiązania?

  Header Bidding Control Center możesz używać na dwa sposoby:

  Ready to use

  Ta opcja pozwala Ci zacząć używać Header Bidding Control Center od razu i zawiera w pakiecie:

  • Interfejs użytkownika możliwy do dostosowania do Twojej marki (white-label).
  • Konfiguracja jednostek reklamowych.
  • Konfiguracja DSP.
  • Konfiguracja modułów Prebid.

  Uwaga: Niektóre funkcjonalności nie będą dostępne w wersji MVP.

  Custom Development

  Ta opcja zawiera wszystko, co w pakiecie “Ready to use” oraz dodatkowo usługi stworzenia customowych funkcjonalności, integracji oraz moduł analityczny Prebid — wszystko po to, aby dostosować produkt to Twoich potrzeb biznesowych.

  Header Bidding Control Center jako produkt white-label

  Zaprojektowaliśmy UI tak, aby rozwiązanie mogło być dostosowane do potrzeb i wyglądu Twojej marki, abyś mógł pracować na tym produkcie ze swoimi klientami.

  Technologie, które wykorzystaliśmy

  TypeScript

  JavaScript

  Python

  React

  NodeJS

  GO

  Angular

  Rezultat

  Zbudowaliśmy i opublikowaliśmy Header Bidding Control Center.

  Rozwiązania Header Bidding Control Center używamy do rozwijania projektów AdTech naszych klientów.

  Sprawdź, jak możemy pomóc Ci z Twoim projektem

  Umów się na rozmowę z naszymi specjalistami i rusz do przodu ze swoim projektem