Platforma analityczna Darwin360

Platforma analityczna, która poza samym wyświetlaniem danych dostarcza również kompleksowych odpowiedzi.

Zdecydowana większość platform web-analytics dostępnych na rynku jest zbyt skomplikowana dla większości użytkowników. Wyświetlają one tylko cyfry, nie oferując przy tym odpowiedzi ani przydatnych danych.

Szybko rozwijającą się gospodarką sprawia, że małe i średnie przedsiębiorstwa stoją w obliczu tych samych wyzwań co korporacje, jednak nie posiadają wystarczającej ilości czasu i zasobów potrzebnych na analizę danych.

KLIENT

Startup

BRANŻA

Analityka internetowa

USŁUGA

MarTech

KRAJ

USA

O Darwin360

Celem Darwin360 było stworzenie platformy analityki internetowej dla MŚP, która gromadzi duże ilości informacji z różnych źródeł w witrynie internetowej i przedstawia je w jasny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób.

Najważniejsze informacje

Produkt

Darwin360 nawiązał współpracę z Clearcode w celu zaprojektowania i zbudowania platformy analityki internetowej.

Rozwiązanie

Platforma Darwin360 pokazuje właścicielom witryn internetowych Health Score – liczbę odzwierciedlającą codzienne funkcjonowanie witryny i firmy.

Cel projektu

Celem Darwin360 było stworzenie platformy analityki internetowej dla MŚP, która gromadzi duże ilości informacji z różnych źródeł w witrynie internetowej i przedstawia je w jasny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób.

Rezultat

Darwin360 został zaprezentowany na SVB Showcase — konferencji, która od lat wspiera wschodzące firmy technologiczne, z których wiele stało się światowymi liderami w swoich dziedzinach.

Od początku współpracy byliśmy pod wrażeniem ich pracy i poświęcenia dla naszego projektu.

John Kesler

CO-FOUNDER, DARWIN360

CEL PROJEKTU

Celem Darwin360 było stworzenie platformy analityki internetowej dla MŚP, która gromadzi duże ilości informacji z różnych źródeł w witrynie internetowej i przedstawia je w jasny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób.

Cele i wyzwania

Zamiast skupiać się na tabelach i wykresach z danymi, Darwin360 chciał pokazywać właścicielom witryn internetowych Health Score – liczbę, która odzwierciedla codzienne funkcjonowanie witryny i firmy.

Ponieważ projekt skupiał się na opracowaniu platformy analitycznej, Darwin360 musiał najpierw znaleźć partnera technologicznego, który miał duże doświadczenie w planowaniu, projektowaniu i budowaniu platform i aplikacji w dziedzinie analityki. Drugie wyzwanie dotyczyło przedstawienia danych w sposób informacyjny, spójny i estetyczny.

Najważniejsze funkcjonalności

  • Jeden wskaźnik: health score

   Health score to liczba, która w prosty sposób opisuje wydajność witryny.

  • Color – podstawa przejrzystej komunikacji

   Schemat kolorów zapewnia silny i niepowtarzalny wizerunek marki i umożliwia lepsze skupienie uwagi.

  • Znajdź problem

   Łatwa do zrozumienia analityka skupiająca się na wynikach.

  • Events – zbieranie i analizowanie informacji

   Mnóstwo danych pochodzących z różnych źródeł – wszystko wyświetlane w jednym, centralnym panelu kontrolnym.

  Co zrobiliśmy

  Łącząc nasze wieloletnie doświadczenie w branży web-analytics z szeroką wiedzą zdobytą dzięki opracowaniu udanych projektów analitycznych mogliśmy szybko zrozumieć potrzeby Darwin360 i określić odpowiedni dla projektu sposób działania.

  W celu stworzenia solidnego rozwiązania analitycznego, oparliśmy projekt Darwin360 na Piwik, wiodącej platformie Open Source do analityki internetowej. Piwik umożliwia nie tylko bardzo niezawodne i wysoce skalowalne rozwiązanie, ale także wzbogaca platformę Darwin360 o wiele istotnych funkcji analitycznych.

  Zintegrowaliśmy opatentowane algorytmy Darwin360 w jedną platformę, która analizuje duże ilości danych i wyświetla je użytkownikom w postaci jasnej i prostej w interpretacji informacji o skuteczności swojej witryny – Health Score.

  Poprawa user experience było jedny z kluczowych obszarów prac nad projektem. Pierwszym zadaniem w procesie projektowania było zrozumienie użytkowników platformy. Ponieważ docelowi użytkownicy końcowi mieli być niedoświadczeni w obsłudze i czytaniu szczegółowych raportów analitycznych, skoncentrowaliśmy się na tworzeniu prostego, łatwego w obsłudze, estetycznego interfejsu i wydajnej architekturze informacji.

  Darwin360 był wyjątkowym projektem, który wymagał od nas bardzo bliskiej współpracy z jego założycielami. Dało nam to znaczny wpływ zarówno na decyzje techniczne, jak i funkcjonalne, które miały kluczowe znaczenie dla sukcesu całego projektu.

  Darwin UI

  Rezultat

  Po ukończeniu wersji MVP, Darwin360 z powodzeniem pozyskał nowe fundusze. 

  Obecnie dalej rozwijamy i udoskonalamy platformę. Darwin360 zademonstrowano na konferencji SVB Showcase, która od lat nadaje wyróżniania i wspiera wschodzące firmy z branży technologicznej, z których wiele jest dziś światowymi liderami w swoich branżach.

  Sprawdź, jak możemy pomóc Ci z Twoim projektem

  Umów się na rozmowę z naszymi specjalistami i rusz do przodu ze swoim projektem