Darwin360

Platforma analityczna, która poza samym wyświetlaniem danych dostarcza również kompleksowych odpowiedzi.

Zdecydowana większość platform web-analytics dostępnych na rynku jest zbyt skomplikowana dla większości użytkowników. Wyświetlają one tylko cyfry, nie oferując przy tym odpowiedzi ani przydatnych danych. Szybko rozwijającą się gospodarką sprawia, że małe i średnie przedsiębiorstwa stoją w obliczu tych samych wyzwań co korporacje, jednak nie posiadają wystarczającej ilości czasu i zasobów potrzebnych na analizę danych.

Cele i wyzwania

Celem Darwin360 było utworzenie platformy web-analytics dla sektora MŚP, która gromadziłaby duże ilości informacji z różnych źródeł w jednej witrynie i przedstawiłaby je w jasny, przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób. Zamiast koncentrować się na tabelach danych i wykresach, celem Darwin360 było dostarczenie właścicielom witryn tzw. Health Score (ang. Wskaźnik zdrowia) – liczby, która odzwierciedla bieżącą kondycję witryny i firmy.

Darwin360

Od początku współpracy byliśmy pod wrażeniem ich pracy i poświęcenia dla naszego projektu.

Darwin360

John Kesler, współzałożyciel Darwin360

Ponieważ projekt koncentrował się na opracowaniu platformy analitycznej, Darwin360 musiał w pierwszej kolejności znaleźć odpowiedniego partnera technologicznego z doświadczeniem w planowaniu, projektowaniu i budowaniu platform i aplikacji web-analytics. Drugie wyzwanie związane było z przedstawieniem danych w sposób, któryb byłby spójny, estetyczny i czytelny dla użytkownika.

Co zrobiliśmy

Łącząc nasze wieloletnie doświadczenie w branży web-analytics z szeroką wiedzą zdobytą dzięki opracowaniu udanych projektów analitycznych mogliśmy szybko zrozumieć potrzeby Darwin360 i określić odpowiedni dla projektu sposób działania.

W celu stworzenia solidnego rozwiązania analitycznego, oparliśmy projekt Darwin360 na Piwik, wiodącej platformie Open Source do analityki internetowej. Piwik umożliwia nie tylko bardzo niezawodne i wysoce skalowalne rozwiązanie, ale także wzbogaca platformę Darwin360 o wiele istotnych funkcji analitycznych. Zintegrowaliśmy opatentowane algorytmy Darwin360 w jedną platformę, która analizuje duże ilości danych i wyświetla je użytkownikom w postaci jasnej i prostej w interpretacji informacji o skuteczności swojej witryny – Health Score.

Poprawa user experience było jedny z kluczowych obszarów prac nad projektem. Pierwszym zadaniem w procesie projektowania było zrozumienie użytkowników platformy. Ponieważ docelowi użytkownicy końcowi mieli być niedoświadczeni w obsłudze i czytaniu szczegółowych raportów analitycznych, skoncentrowaliśmy się na tworzeniu prostego, łatwego w obsłudze, estetycznego interfejsu i wydajnej architekturze informacji.

Darwin360 był wyjątkowym projektem, który wymagał od nas bardzo bliskiej współpracy z jego założycielami. Dało nam to znaczny wpływ zarówno na decyzje techniczne, jak i funkcjonalne, które miały kluczowe znaczenie dla sukcesu całego projektu.

Efekt

Po ukończeniu wersji MVP, Darwin360 z powodzeniem pozyskał nowe fundusze. Obecnie dalej rozwijamy i udoskonalamy platformę. Darwin360 zademonstrowano na konferencji SVB Showcase, która od lat nadaje wyróżniania i wspiera wschodzące firmy z branży technologicznej, z których wiele jest dziś światowymi liderami w swoich branżach.

Z nami osiągniesz sukces!

Need a qualified Ad Tech & MarTech

Potrzebujesz wykwalifikowanego zespołu programistycznego AdTech & MarTech, który zajmie się twoim projektem i poprowadzi go dalej, dokładnie tak jak chcesz? Zrób pierwszy krok. Porozmawiaj z nami.

Get a free quote