Prawdziwe doświadczenie

Jeśli szukasz miejsca, w którym „odhaczysz” obowiązkowe praktyki studenckie bez wysiłku i nauki – szukaj dalej. My natomiast chętnie porozmawiamy z osobami, które we współpracy z nami chcą rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć prawdziwe doświadczenie.

Co powinieneś wiedzieć na temat stażu w Clearcode?

Stażystów traktujemy poważnie i tego samego oczekujemy w zamian. Staż postrzegamy jako wstęp do długofalowej współpracy, dlatego każdego kandydata zapraszamy na standardowy proces rekrutacji, w trakcie którego chcemy poznać jego potencjał oraz zweryfikować umiejętności.

Proces rekrutacji, czyli czego możesz się spodziewać?

Po zapoznaniu się z otrzymanymi CV, wybrane osoby zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której będziesz miał możliwość poznać szefa zespołu, do którego aplikujesz. W zależności od profilu stażu, Twoich dotychczasowych doświadczeń oraz preferencji Project Managera, możesz być także poproszony o zmierzenie się z zadaniem rekrutacyjnym i/lub o zaprezentowanie fragmentu własnego kodu – kolejność, jak to u nas bywa, nie podlega sztywnym regulacjom. Po tym wszystkim analizujemy dokładnie wszystkie kandydatury i składamy propozycję stażu wybranym osobom.

Kasa musi się zgadzać. Na stażu również!

Na początek zaproponujemy Ci 3-miesięczną umowę zlecenie, a Twoje zaangażowanie podczas stażu wynagrodzimy kwotą 1800 zł netto/msc. Na początek.

Przyjdź dla doświadczenia, zostań dla kariery

Staż trwa zwykle 3 miesięce, jednak nie oznacza to końca naszej wspólnej przygody. Jeśli dostrzeżemy w Tobie talent poparty fajnym nastawieniem, z radością porozmawiamy o kontynuacji współpracy na innych warunkach. Jeśli jesteś jeszcze studentem, możemy umówić się na pracę w niepełnym wymiarze czasu. Chętnie to przedyskutujemy, jeśli możesz poświęcić nam minimum 30 godzin tygodniowo (liczba godzin w ciągu dnia oraz godzina startu/zakończenia pracy są elastyczne).

Aktualne oferty staży

Wrocław

Sales Intern

15 PLN brutto/h

Bonus – wskazówki w pakiecie

Poniżej możesz znaleźć kilka wskazówek i przydatnych informacji od naszych ludzi, którzy wyjawiają przy okazji, czego poszukują u kandydatów na staże do swoich zespołów.

Jak zdobywać doświadczenie przed stażem?

Najlepszym pomysłem jest zdecydowanie udział w rozwoju oprogramowania open-source. Ma to wiele zalet, zarówno dla Ciebie – możliwość korzystania z wiedzy najwyższej klasy nauczycieli, którzy wskażą, gdzie popełniłeś błąd i zawsze doradzą, jak można coś zrobić lepiej, jak i dla całego community – które dzięki Twojemu wkładowi będzie się jeszcze prężniej rozwijać. Poza tym – spróbuj pracować na Linux’ie, nie bój się korzystać z terminala. My pracujemy w Symfony 2, więc jeśli chciałbyś do nas dołączyć, spróbuj napisać prosty projekt a’la serwis Q&A, forum lub blog z pomocą tego frameworka.

Gdzie szukać wiedzy?

Dobrym źródłem wiedzy na początek jest Internet i strony pokroju code.tutsplus.com. Gdy poczujesz, że Internet przestaje Ci wystarczać, sięgaj po książki. Ze swojej strony polecamy:

Czego możesz nauczyć się u nas?

Pomożemy Ci rozwinąć zdolność patrzenia na projekt jako całość, projektowania i wdrażania pełnej architektury aplikacji. Będziesz miał szansę zetknięcia się z nietypowymi problemami i szerokim spektrum ich rozwiązania. Damy Ci możliwość poszerzenia wiedzy z wzorców, dobrych praktyk, narzędzi, podejścia do problemów, języków, frameworków. Nauczysz się najlepszego workflow, współpracy w grupie i zaawansowanej pracy z Symfony 2.

Jakich kompetencji szukamy?

Szukamy przede wszystkim programistów, ludzi dla których jest to pasja, a sprawienie, że kawałek tekstu rozwiązuje czyjś problem powoduje dumę i radość. Ludzi, którzy nie boją się rozwoju, zmian i nowych rzeczy. Ludzi, którzy potrafią bawić się kodem, integrować z innymi, wymieniać wiedzę.

Konkrety? U każdego wypatrujemy:

  • Umiejętności zadawania pytań
  • Kreatywności
  • Punktualności
  • Lenistwa (potrzeby pisania jak najprościej, umiejętności automatyzacji pracy i brak zapędów do wymyślania koła na nowo)
  • Przyzwoitego angielskiego (bo nie ma programisty bez angielskiego)

Odpowiednie kompetencje nabywa się najlepiej poprzez zdefiniowanie problemu i jego rozwiązywanie

Piotr Banaszczyk

Head of Operations