Codzienność po naszemu

Rzeczywistość w Clearcode jest naprawdę wyjątkowa – sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

sprawdzone narzędzia

Atlassian
Stack + Slack

Sprawdzone w boju, przyjęte. Dla wszystkich.

Klimat

Na ten temat można powiedzieć wiele, ale cokolwiek nie napiszemy, prawda jest niezmienna – żeby zrozumieć, trzeba poczuć.

Zapraszamy – wpadnij, pogadaj i przekonaj się sam! Brzmi trochę jak przechwałki, ale na poparcie mamy twarde fakty – w ostatnim badaniu satysfakcji 93% teamu stwierdziło, że atmosferę mamy przednią i tego się trzymamy!

elastyczne godziny pracy

Startujemy między 8:00 a 10:00

Jak kto lubi! Doceniamy również walory pracy zdalnej (dawkowanej od czasu do czasu) i celebrujemy długie weekendy!

my proponujemy – ty wybierasz

Sprzęt do wyboru

Laptop lub stacjonarka i 2 monitory – system wg osobistych preferencji

Metodologia

Jesteśmy Agile

Do Scruma podchodzimy z otwartym umysłem – wyciągamy to, co się sprawdza i stosujemy na co dzień.

Pracujemy w sprintach, w większości teamów mamy daily, groomingi, planningi, review i retro; estymujemy, zadania trzymamy w backlogu, a na retrospekcjach wyznaczamy action pointy na kolejny sprint. Działa.

Płaska struktura

Nie jesteśmy przywiązani do tytułów

Nie znajdziesz u nas junior i senior developerów. Mamy 2 szefów działów (PHP i Python), Project Managerów i (w niektórych teamach) Tech Leadów. Zespoły są autonomiczne w kwestii organizacji – w części z nich można znaleźć specjalistów z różnych dziedzin, w innych – full stacków, którzy ogarniają front, backend i infrastrukturę.

dobre słowo krąży po firmie

Kultura feedbacku

Mamy autorskie CCudo cards, którymi dobre słowa podróżują po firmie, a w pokojach, w których odbywamy spotkania wiszą plakaty z zasadami porządnej informacji zwrotnej.

Feedbacku staramy się udzielać na bieżąco, a raz na kwartał mamy spotkania podsumowujące z Project Managerem, podczas których otrzymujemy kompleksową informację zwrotną i wspólnie zastanawiamy się, nad jakimi aspektami swojej pracy czy umiejętności skupić się w najbliższych miesiącach. Jednocześnie, nie osiadamy na laurach – cały czas przeprowadzamy i rozwijamy nasze wewnętrzne szkolenie z feedbacku, które zbiera świetne recenzje i cieszy się niesłabnącą popularnością :)

z daleka od korpo klimatów

Start-up
ciągle w nas

Mimo coraz poważniejszego liczebnie składu – staramy się zachowywać bezpieczny dystans od korpo-klimatów.

Pomagają w tym nasze teamowe pokoje (zdecydowane zaprzeczenie open space), które urządzamy wedle własnych fantazji i potrzeb. W jednych znajdziesz PS4, w innych – ściany przyozdobione sztuką naszego autorstwa czy wypisanym manifestem zespołu. Urlopujesz? Nigdy nie wiesz, co zastaniesz na swoim biurku po powrocie…. i czy w ogóle będzie jeszcze wypadało mówić o jakimkolwiek biurku.

NIE STÓJ W MIEJSCU

Przestrzeń do rozwoju

My stawiamy na tworzenie warunków do dzielenia się wiedzą, zarówno wewnętrznie (warsztaty, szkolenia i rozliczne autorskie inicjatywy, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się wiedzy), jak i ze społecznością (angażujemy się w projekty open source i lokalne meetupy, wpadamy z gościnnymi prelekcjami na uczelnie). Ale co najważniejsze – zawsze jesteśmy otwarci na nowe pomysły i z radością wspieramy ich realizację!

Otwartość & zmiany

Mamy management, który zadaje pytania, słucha, wyciąga wnioski i działa

Raz na kwartał, podczas naszych firmowych spotkań (Clearcode Keynote), robimy sesję AMA – możemy sami wskazać, kto ma udzielić odpowiedzi na nasze pytanie. Raz do roku w firmie prowadzone jest też badanie satysfakcji teamu – szczegółowe podsumowanie wyników trafia do wszystkich, z odpowiedzi wyciągane są wnioski i firma przechodzi do działania – takim sposobem wzbogaciliśmy się m.in. o chill room czy opiekę medyczną :)

Przyjemności aka bonusy

Co mamy dla Ciebie? Morze dobroci!

Biblioteczka firmowa

PHPy, Pythony, designerzy, admini, oddani zwolennicy Scruma i początkujący adepci zarządzania – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Uzupełniamy na bieżąco!

Beer & Bacon

Clearcode’owy meetup, który organizujemy raz na kwartał. Prelekcje, warsztaty, lightning talki – team przyjmie wszystko z entuzjazmem, jaki Ci się nigdy nie śnił! B&B to przepis na zostanie gwiazdą w ciągu kwadransa. Aspekt gastronomiczny – wedle preferencji.

Budżety na szkolenia i konferencje.

Bywamy na PyCon, phpCE, Front-Trends i masie innych eventów. Po co stać w miejscu, jak można… gnać na przód? :)

Ferajny

Otwarte dla wszystkich grupy tematyczne (tech/biznes) w których dzielimy się wiedzą. Dołącz, poprowadź lub utwórz własną!

Owocowe środy i… #CraftBeerFridays

a do tego cukierki, ciastka, torty, pączki, rogale i wszystkie niezdrowe okolicznościowe smakołyki :)

Pet Project

Projekty, które realizujemy w trakcie pracy, by złapać oddech. :) Wymyśl własny, dołącz do projektu kolegów, lub wspieraj dowolną inną inicjatywę open-source przez godzinę dziennie.

Teamowe kwartalne budżety integracyjne

Opieka zdrowotna

Oferujemy pakiet od Medica Polska, dostępny w każdym zakątku Polski.

Karta lunchowa

(Sodexo LunchPass) – raz na miesiąc zasilamy ją kwotą 80 zł. Nie jest to może wyżywienie na miesiąc, ale na kilka pysznych lunchy z pewnością wystarczy :)

Szkolenia wewnętrzne

Techniczne, branżowe i miękkie. Wszystkie prowadzone z największym zaangażowaniem przez naszych kolegów i koleżanki i świetnie oceniane przez dotychczasowych uczestników.

Firmowe imprezy i wyjazdy integracyjne

Karta Multisport

znana i lubiana wejściówka do nieba ludzi spod znaku #fit

Chill Room

z hamakem i intensywnie eksploatowanym “Rock Band” na PS :)

Firmowe mieszkanie we Wrocławiu

2 w 1: wsparcie w relokacji i bezpieczna przystań dla kolegów z Katowic, gdy wpadają w odwiedziny.

Lekcje angielskiego

2 grupy, które dzielnie prowadzi nasz kolega David z USA. Tak naprawdę David jest już od 2 lat we Wrocławiu, ale na szczęście języka nie zapomniał :)