Od kiedy z nami współpracujesz?
Według LinkedIn od listopada 2014 roku.

Jakie było Twoje pierwsze stanowisko w Clearcode?
Programista

Jakie jest Twoje obecne stanowisko?
Lider Techniczny – w wolnym tłumaczeniu programista z dodatkowymi obowiązkami.

Twoja historia w Clearcode jest nietypowa, ponieważ miałeś krótką przerwę we współpracy z nami. Jak to się stało i dlaczego zdecydowałeś się do nas wrócić?
Pewnego dnia skontaktował się ze mną Banan [Piotr Banaszczyk] i zaproponował mi pozycję lidera technicznego w nowo powstającym zespole w Clearcode. Zbiegło się to w czasie z faktem, że zastanawiałem się nad zmianą pracy, a wcześniejszą pracę w Clearcode wspominam dobrze, postanowiłem dać sobie szansę i wrócić do firmy.

W swoim teamie jesteś odpowiedzialny za stronę techniczną projektów. Z jakimi wyzwaniami przychodzi Ci się mierzyć na co dzień?
Podejmowanie świadomych kompromisów (trade-off) pomiędzy wymaganiami klienta, celami PMa, możliwościami zespołu i samorealizacją (rozwojem) zespołu. Zapewniając jednocześnie, żeby produkt został dostarczony w ograniczonym czasie i rozsądnej jakości. Dodatkowo zajmuję się opracowaniem wymagań technicznych, projektem architektury, i ostatecznie samą realizacją projektu – czyli programowaniem.

Miałeś propozycję managerską – mogłeś wziąć pod swoje skrzydła jeden z teamów CC, ale odmówiłeś. Dlaczego?
Odmówiłem przyjęcia pozycji menedżerskiej, ale zespół “wziąłem pod swoje skrzydła”. Moim osobistym celem rozwojowym jest projektowanie i realizacja systemów przetwarzających dane, nie chciałem zmieniać wytyczonej ścieżki i zaczynać nauki praktycznie od zera. Jeżeli pojawi się możliwość analogicznego awansu, ale bezpośrednio związana z rozwojem technologicznym firmy, z pewnością ją przemyślę.


Czy ta historia Cię zainteresowała?

Mamy więcej!