Od kiedy z nami współpracujesz?
07.07.2014

Jakie było Twoje pierwsze stanowisko w Clearcode?
Staż testerski

Jakie jest Twoje obecne stanowisko?
Tester QA

Współpracę z Clearcode zaczynałaś od stażu jeszcze w trakcie studiów. Teraz z perspektywy czasu, jak myślisz, co dał Ci staż? Czy to jest dobry sposób, żeby rozpocząć współpracę na dłużej?
W czasie studiów mało mówi się o testowaniu, chociaż jest to ważny element w procesie tworzenia aplikacji. Staż pomógł mi zrozumieć, czym tak naprawdę zajmuje się Quality Assurance. Okazało się, że sprawdzenie manualne aplikacji i pisanie testów automatycznych to tylko część obowiązków, które pomagają zapewnić najwyższą jakość wytwarzanego oprogramowania. Dobry tester nie skupia się tylko na wycinku wykonywanej pracy, on patrzy globalnie na całą aplikację.
Patrząc z perspektywy czasu, jestem bardzo zadowolona, że zgłosiłam się na staż, dzięki temu znalazłam swoje miejsce w branży IT.

Po zakończeniu stażu dostałaś propozycję pracy, ale musiałaś też wrócić na uczelnię – jak udało Ci się to pogodzić?
Początkowo nie było to proste zadanie, ale wyrozumiały PM i szczęście w zapisach pozwoliły mi na uczestniczenie w cyklu wytwarzania oprogramowania na ⅔ etatu. Praca i edukacja ma również swoje pozytywne strony. Trudne uczelniane zagwozdki mogłam przedyskutować z fachowcami przy herbacie w kuchni w naszym biurze :)

Z jakim najbardziej nietypowym zadaniem przyszło Ci się zmierzyć w trakcie pracy w CC?
Trudno jest mi wskazać jedno konkretne zadanie. Uczestniczę i mam wpływ na cały proces wytwarzania oprogramowania, począwszy od planowania, poprzez testowanie manualne i automatyczne, a kończąc na prowadzeniu retrospekcji. Każdy dzień przynosi mi nowe zaskakujące zdarzenia. Dlatego lubię swoją pracę.

Czy współpracując z Clearcode, masz szansę rozwijać swoje pozostałe pasje? Czym się interesujesz?
Zawsze interesowała mnie psychologia i relacje międzyludzkie. Wybierając prace z branży IT nie spodziewałam się, że będę mogła rozwijać swoje miękkie umiejętności. Na szczęście w zespole, z którym pracuję, pełnię rolę scrum mastera, a poza godzinami pracy współtworzę dla firmy szkolenia z feedbacku i wypalenia zawodowego.


Czy ta historia Cię zainteresowała?

Mamy więcej!