June 22, 2023 by ,

Koncepcja metaverse, czyli w pełni zaangażowanych wirtualnych światów, staje się coraz bardziej popularna w miarę postępu technologii. Aby zrealizować tę wizję, kilka kluczowych technologii odgrywa rolę w jej rozwoju i wzroście.

Czytaj dalej
Jakie technologie wzmocnią gamingowy metaverse?

June 8, 2023 by

Metaverse jest uważany za kolejny etap rozwoju Internetu, który do 2030 roku może wygenerować biliony dolarów przychodów. Obiecuje rewolucję w grach i reklamie poprzez wciągające doświadczenia 3D, tworzenie nowych źródeł dochodów dzięki NFT i modelom “graj, aby zarobić”, oraz umożliwienie lepszej interoperacyjności między grami.

Czytaj dalej
Jak Metaverse może zrewolucjonizować branżę gier?

March 17, 2023 by ,

Na automatyczne wyświetlanie reklam składa się wiele procesów, między innymi kupowanie mediów, identyfikacja, targetowanie, pomiary skuteczności, czy atrybucja.

Czytaj dalej
Najważniejsze inicjatywy i standardy IAB Tech Lab

March 2, 2023 by ,

Rozwój telewizorów z dostępem do Internetu i usług przesyłania strumieniowego stworzył nowe możliwości dla wydawców, reklamodawców i firm AdTech. Reklamy connected TV (CTV) i over-the-top (OTT) to trendujący temat w branży reklamy zautomatyzowanej i AdTech, jednak jest wiele różnic między sposobem działania takich reklam i reklam internetowych czy mobilnych. AdTech mierzy się także z wyzwaniami […]

Czytaj dalej
Reklama CTV i OTT - co to jest i jak działa?

February 9, 2023 by ,

Kiedy słyszysz „reklama zautomatyzowana”, co przychodzi ci na myśl? Czy myślisz o platformach zakupu (SSP) i sprzedaży (DSP) reklam? Lub o licytacji w czasie rzeczywistym (RTB) i prywatnych platformach handlowych (PMP)? Reklama zautomatyzowana to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele obszarów reklamy cyfrowej — od platform AdTech i metod zakupu mediów po kanały i media reklamowe. […]

Czytaj dalej
Co to jest reklama zautomatyzowana (programmatic advertising)?

November 3, 2022 by ,

Niedawno w Clearcode udało nam się porozmawiać na temat roli ciasteczek stron trzecich w reklamie automatycznej oraz tego, jaki wpływ na branżę AdTech będzie mieć ich zniknięcie. Całą rozmowę możesz obejrzeć na video lub przeczytać transkrypcję z jej przebiegu w tym poście.

Czytaj dalej
Rola ciasteczek stron trzecich w reklamie automatycznej i AdTechu [video]