September 14, 2023 by

Optymalizacja ścieżki zakupu (DPO) i sprzedaży (SPO) reklam internetowych są procesami, dzięki którym reklamodawcy i wydawcy tworzą dla siebie bezpieczne i odpowiednie środowiska handlu tymi reklamami. Są to zatem działania nastawione na wyeliminowanie z łańcucha dostaw oszustów i niepotrzebnych pośredników.

Czytaj dalej
Optymalizacja ścieżek zakupu (SPO) i sprzedaży (SPO) reklam internetowych - omówienie różnic

September 7, 2023 by ,

Jednym z kluczowych elementów czystego pokoju danych jest bezpieczeństwo danych, ale nie wszystkie czyste pokoje danych są sobie równe. Niektóre kładą większy nacisk na bezpieczeństwo danych i prywatność niż inne.

Czytaj dalej
Data Clean Rooms: pytania i odpowiedzi z Juanem Baronem z Decentriq [WIDEO]

August 31, 2023 by ,

Popularność data clean rooms eksplodowała w wyniku informacji o wycofaniu wsparcia przez Goog;e Chrom dla ciasteczek stron trzecich i identyfikatorów mobilnych w reklamach automatycznych i AdTech.

Czytaj dalej
Wyjaśniamy data clean rooms: Q&A Clearcode i Aqilliz [VIDEO]

August 24, 2023 by

Reklama cyfrowa to świat, w którym zachowanie prywatności i bezpieczeństwa danych są priorytetowe. Konsumenci, wydawcy i regulatorzy jednogłośnie opowiadają się za zwiększaniem standardów prywatności.

Czytaj dalej
6 technologii ochrony prywatności używanych w AdTechu

August 17, 2023 by

Technologie zwiększające prywatność (PETs) to zbiór narzędzi i technik zaprojektowanych w celu ochrony indywidualnej prywatności i danych osobowych użytkowników. Te technologie są szczególnie istotne dla branży reklamy internetowej (AdTech), która w dużej mierze polega na danych o użytkownikach w celu wyświetlania targetowanych i spersonalizowanych reklam oraz mierzenia ich skuteczności.

Czytaj dalej
Korzyści z technologii zwiększających prywatność (PETs) w AdTech

August 3, 2023 by

Platformy sprzedaży reklam (SSP) i giełdy reklamowe są fundamentem branży reklamy online — usprawniają sprzedaż i zakup reklam cyfrowych.

Czytaj dalej
Jak zaprojektować i zbudować SSP i giełdę reklam

July 31, 2023 by

Platformy sprzedaży reklam (supply-side platfomr, SSP) umożliwiają wydawcom zarabianie na sprzedaży powierzchni reklamowej, jaką posiadają. Oprogramowanie łączy wydawców z wieloma giełdami reklam, platformami do zakupu reklam (demand-side platform, DSP) i sieciami reklamowymi, umożliwiając sprzedaż wyświetleń reklam szerszej grupie potencjalnych kupujących.

Czytaj dalej
Najważniejsze funkcje platformy sprzedaży reklam (SSP)

July 13, 2023 by ,

Firmy i agencje zwracają coraz większą uwagę na możliwości reklam w grach w ramach metawersum. Pomysły, budżety i wymagania rosną wraz z rozwojem tego nowego kanału. Przemysł AdTech z kolei dąży do ustanowienia nowych standardów, które pomogą markom skutecznie dotrzeć do nowych klientów.

Czytaj dalej
Reklama w grach i metawersum: Wywiad Clearcode i Super League

June 22, 2023 by ,

Koncepcja metaverse, czyli w pełni zaangażowanych wirtualnych światów, staje się coraz bardziej popularna w miarę postępu technologii. Aby zrealizować tę wizję, kilka kluczowych technologii odgrywa rolę w jej rozwoju i wzroście.

Czytaj dalej
Jakie technologie wzmocnią gamingowy metaverse?

June 1, 2023 by ,

Z biegiem lat AdTech ewoluował – stał się zaawansowanym ekosystemem, który w precyzyjny i skuteczny sposób umożliwia reklamodawcom dotarcie do swoich docelowych odbiorców. Rządy na całym świecie widzą jak ważnym tematem jest ochrona prywatnych informacji online, zwłaszcza w kontekście naruszenia bezpieczeństwa danych. Branża AdTech zaczęła zmieniać sposób, w jaki działa, koncentrując się na prywatności.

Czytaj dalej
Czym są technologie ochrony prywatności?