September 28, 2023 by ,

Podczas premiery iPhone’a w 2008 roku sklep App Store oferował zaledwie 500 aplikacji, a rynek aplikacji mobilnych wart był 206 milionów dolarów. W 2023 roku dostępnych jest już 1,96 miliona aplikacji w App Store, a przewidywane wydatki konsumentów na aplikacje sięgają 33,9 miliarda dolarów. Dodatkowo, aż 86% osób korzysta z innych urządzeń podczas oglądania telewizji, […]

Czytaj dalej
Czym jest reklama mobilna w aplikacji i jak działa?

September 7, 2023 by ,

Jednym z kluczowych elementów czystego pokoju danych jest bezpieczeństwo danych, ale nie wszystkie czyste pokoje danych są sobie równe. Niektóre kładą większy nacisk na bezpieczeństwo danych i prywatność niż inne.

Czytaj dalej
Data Clean Rooms: pytania i odpowiedzi z Juanem Baronem z Decentriq [WIDEO]

August 31, 2023 by ,

Popularność data clean rooms eksplodowała w wyniku informacji o wycofaniu wsparcia przez Goog;e Chrom dla ciasteczek stron trzecich i identyfikatorów mobilnych w reklamach automatycznych i AdTech.

Czytaj dalej
Wyjaśniamy data clean rooms: Q&A Clearcode i Aqilliz [VIDEO]

July 13, 2023 by ,

Firmy i agencje zwracają coraz większą uwagę na możliwości reklam w grach w ramach metawersum. Pomysły, budżety i wymagania rosną wraz z rozwojem tego nowego kanału. Przemysł AdTech z kolei dąży do ustanowienia nowych standardów, które pomogą markom skutecznie dotrzeć do nowych klientów.

Czytaj dalej
Reklama w grach i metawersum: Wywiad Clearcode i Super League

June 15, 2023 by

W ciągu ostatnich kilku lat Clearcode pracował dla naszych klientów nad wieloma projektami związanymi z Prebid. W ramach tych projektów, opracowaliśmy wrappery, adaptery oraz interfejsy użytkownika do zarządzania procesem licytacji nagłówków i różnymi źródłami popytu.

Czytaj dalej
Q&A z programistą AdTech: Jak wdrożyć serwer Prebid?

June 1, 2023 by ,

Z biegiem lat AdTech ewoluował – stał się zaawansowanym ekosystemem, który w precyzyjny i skuteczny sposób umożliwia reklamodawcom dotarcie do swoich docelowych odbiorców. Rządy na całym świecie widzą jak ważnym tematem jest ochrona prywatnych informacji online, zwłaszcza w kontekście naruszenia bezpieczeństwa danych. Branża AdTech zaczęła zmieniać sposób, w jaki działa, koncentrując się na prywatności.

Czytaj dalej
Czym są technologie ochrony prywatności?

May 11, 2023 by

Branża, w której działa Clearcode, czyli branża AdTech i reklamy automatycznej, może być trudna do zrozumienia; występuje tu specyficzna terminologia, mnóstwo skrótów oraz dziesiątki platform AdTech.

Czytaj dalej

April 21, 2023 by ,

Od momentu, gdy real-time bidding (RTB) powstał, czyli od listopada 2010 r., ten mechanizm aukcyjny stał się jednym z najważniejszych mechnizmów w branży reklam automatycznych, umożliwiając reklamodawcom licytowanie i kupowanie pojedynczych wyświetleń reklamy od tysięcy wydawców.

Czytaj dalej
Co oznacza dodanie DOOH do standardu OpenRTB dla AdTechu?

April 14, 2023 by ,

Postęp technologiczny w branżach reklamowej i marketingowej, wpłynął na zachowanie klientów. Retailerzy powołali do życia sieci sprzedaży mediów detalicznych, aby zwiększyć swoje przychody.

Czytaj dalej
Co to są media detaliczne?

April 7, 2023 by ,

Pliki cookie stron trzecich były głównym mechanizmem identyfikacji osób odwiedzających różne strony internetowe, aby móc wyświetlać im spersonalizowane reklamy, stosować capping (limit liczby wyświetleń reklamy), mierzyć skuteczność kampanii i przypisywać atrybucję.

Czytaj dalej
Co to jest data clean room i jak działa?